3 jednoduché spôsoby, ako vyjsť v ústrety svojim zamestnancom

Beriete svojich zamestnancov ako živých ľudí s individuálnymi potrebami či len ako pracujúcich? Nemyslia si o vás, že ich máte „na háku“ alebo z nich chcete „vyžmýkať“ všetky sily iba pre svoj zisk? Nikdy nie je neskoro dokázať im, ako si ceníte ich úsilie a viete im vyjsť v ústrety. Stačí len chcieť.

Už vás otravuje ustavičné šušotanie, šomranie a hundranie, aké je všetko zlé, nedostatočné, nezvládnuteľné? Aby sa problémy skutočne začali riešiť, je potrebné zaviesť konkrétne opatrenia. Poďte si to so svojimi zamestnancami vyriešiť pekne na rovinu! Máme pre vás tri tipy, ktoré vám zjednoduchšia aj zložitejšie situácie a ani vás nebudú stáť „majland“.

1. Interný editing

Patrí sem intranet, interné časopisy a nástenky. Ide o výber informácií pre zamestnancov,

na ktorom sa sami i podieľajú. Môžu sem pridávať všetko, čo majú „na duši“. Samozrejme, že potrebujete niekoho, kto by výber pravidelne spravoval. Ale stonásobne sa vám to vráti prevenciou pred zdravotnými, firemnými či osobnými ťažkosťami. Skúste teda navrhnúť svojim zamestnancom takúto možnosť zdieľania potrebných informácií.

2. Celoročné vzdelávanie v oblasti zdravia

Vzdelávanie zamestnancov by malo byť jednou z priorít správnej firmy, rovnako ako starostlivosť o ich zdravie. Možnosťou je napríklad Magazín FRESH, predstavujúci nástroj pre celoročné vzdelávanie v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Každý mesiac prináša zamestnancom odborné a overené informácie, ktoré im pomôžu vylepšiť ich pracovný i voľný čas. Takýmto jednoduchým spôsobom zabezpečíte efektívnu zdravotnú starostlivosť zamestnancom po celý rok.

3. Kupóny na konzultáciu s odborníkmi

Aké sú náklady na zamestnanca, ktorého zamestnávajú okrem práce aj jeho zdravotné problémy? Určite si uvedomujete, že vyššie… Či už ide o fyzické alebo psychické problémy, môžete mu pomôcť zbaviť sa obavy, rýchlo a pohodlne cez internet. Na Slovensku je k dispozícii služba online konzultácií s odborníkmi KLIK-KLINIK. Cena tej to služby je pre firmu výhodnejšia ako celoročná zdravotná starostlivosť pre zamestnancov v súkromných zdravotníckych zariadeniach.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *