3 tipy na teambuildingy

Chcete zlepšiť vzťahy na pracovisku? Stavte na tieto aktivity

Príliš sa medzi sebou nerozprávajú, sú poskupinkovaní alebo sa často radi podpichnú? Teambuildingy sú výbornou prevenciou pred tým, aby ste nemuseli „hasiť oheň“ na streche, pretože jeden kolega ohovoril druhého. Alebo pretože ten druhý sa neustále na niečo ponosuje. Toto vo vašej firme isto nepotrebujete.

Správne vzťahy sú veľmi dôležitým faktorom pre zdravý chod firmy. Pretože spolupráca môže fungovať len vtedy, ak si ľudia rozumejú. Aspoň v tej profesionálnej rovine. Príjemným bonusom je, ak je tak i v súkromnej sfére.

Ako zamestnávateľ môžete prispieť ku stmeleniu vzťahov na pracovisku rôznymi aktivitami. Prinášame vám tipy, ktoré sa oplatí vyskúšať:

1. Športový turnaj alebo súťaž

Zorganizujte firemný futbalový zápas alebo turnaj zložený z viacerých športových aktivít, pri ktorých si vaši zamestnanci nielen zasúťažia, ale sa i zabavia. Obľúbené sú aj rôzne behy či turistické pochody (len pozor, aby sa vám nestratila polovica firmy J). Tie sú zase výbornou príležitosťou, ako okrem spoločného prekonávania sa reprezentovať aj svoju firmu, či už pomocou tričiek s logom alebo športových doplnkov. Ide o príležitosti, ako sa lepšie spoznať navzájom, ale takisto nadviazať kontakty aj mimo svoju firmu a ukázať sa svetu.

2. Chata alebo opekačka

Využite príjemné letné popoludnia na zorganizovanie posedenia pri ohni či na terase chaty. Nemusí to byť hneď vaša chata, ak máte obavy z vašich bujarých zamestnancov, možností je viac. Záleží na dohode. Podstatné je, že sa zhodnete na jednom mieste, čase i aktivite. Môžete sa vrátiť späť do detských čias a zahrať sa spolu nejaké loptové alebo spoločenské hry, zastrieľať si zo vzduchovky na terč (nie živý), prípadne vytiahnuť nejakú úlohu zo skautských čias. Bude to zábava a vy možno zistíte, že si máte s kolegami čo povedať aj mimo práce.

3. Pravidelné posedenie po práci

Či už to bude v piatok, keď už vás nečakajú žiadne povinnosti, alebo v iný deň, záleží len na vás. Dôležitejšie je to, aby takéto stretnutia mali svoju pravidelnosť (raz za týždeň/dva, raz do mesiaca…) Ako zamestnávateľ ich môžete venovať úvodnému zosumarizovaniu – čo sa vám za posledné dni podarilo, kto si zaslúži pochvalu, aké budú ďalšie méty, atď. A potom, poprosíme, nechať prácu prácou a venovať sa pivku, dvom, trom, chutnému burgeru alebo haluškám a debaty presmerovať na všetko možné, len nie vážne.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac