Ako bojovať s „mlsnou“ v práci?

5 tipov na zdravé a chutné občerstvenie v kancelárii

Ani vo vašej kancelárii nesmú chýbať rôzne keksíky, čipsy či oriešky? Či už je to spôsobené stresom alebo „mlsnou“, máte potrebu často niečo maškrtiť a chrúmať? Tento problém má väčšina zamestnancov. Našťastie, existuje niekoľko zdravších alternatív.

Opäť vám zamrzol počítač, naštval vás kolega alebo šéf, prípadne máte práce vyše hlavy? Nervozita, stres, bezmocnosť. Toto všetko vás vedie k jednému – pozrieť sa do šuplíka, čo dobrého tam máte skryté. A zdravé potraviny to veru nebývajú, namiesto toho na vás hľadí čokoládka alebo balíček čipsov. Poviete si mňam, ale váš organizmus au!

 Stavte radšej na takéto občerstvenie:

1. Mix ovocia

Nakrájajte si ešte doma čerstvé ovocie do krabičky. Napríklad banán, pomaranč, kivi, jablko, hrozno. Nachystajte si takú porciu, aby ste ju zvládli zjesť sami alebo s pomocou kolegov. Dodá vám energiu, vitamíny a vďaka pestrosti ovocia si na takejto desiate či olovrante určite pochutíte.

2. Orechy a sušené ovocie

Či už si kúpite zmes sušeného ovocia s orechmi, alebo si namiešate viacero druhov orechov napríklad so sušenými marhuľami, jablkami či hrozienkami, je na vás. Hoci sušené ovocie tiež obsahuje cukor, na rozdiel od sladkostí má aj vysoký podiel vlákniny, čo vaše trávenie ocení istotne viac. Orechy sú zdrojom omega-3 mastných kyselín, selénu a je vedecky dokázané, že pomáhajú lepšie sa sústrediť.

3. Olivy so syrom

Máte chuť na niečo slaného? Nevyťahujte zase čipsy alebo krekry! Namiesto toho si doma pripravte rýchlu zmes olív a nakrájaného syra. Zelené, či čierne, alebo pokojne oboje a zo syru zvoľte napríklad Encián, Eidam či Ementál. Takýto snack vás na chvíľu zasýti a vy ani nebudete mať výčitky svedomia, pretože pôjde o zdravé potraviny obsahujúce vitamíny A, B, E či vápnik.

4. Jogurt so semiačkami

Najlepšou alternatívou je biely jogurt, zdrojom bielkovín je aj grécky jogurt a nič nepokazíte ani ovocným jogurtom. Ak vám však stále niečo k tomu chýba, skúste semiačka. Majte v šuplíku namiesto nezdravých „somarín“ balenie napríklad ľanových, konopných alebo ľanových semiačok. Prisypte si ich z času na čas do jogurtu a zdravá, ochutená desiata je na svete. Telu dodáte omega-3 mastné kyseliny, bielkoviny i množstvo minerálov.

5. Výživný nápoj

Takéto občerstvenie vám nezaberie kopu času a zaopatrí váš organizmus potrebnými živinami. Či už sa zásobíte kupovanými proteínovými nápojmi alebo si prinesiete vlastný v šejkeri, je na vás. Opaltí sa tiež namiešať si do pitia „výživové bomby“ ako sú maca prášok, mladá zelená pšenica, Moringa.  Ich účinky na vaše telo si po určitom čase nemôžete nevšimnúť.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac