Ako motivovať zamestnancov?

3 jednoduché metódy zamestnávateľov na zlepšenie výkonov v práci

Prečo byť viac ako priemerný? Oplatí sa mi to? Nie je to len strata energie a času? Ako úspešný zamestnávateľ by ste nemali pripustiť, aby si niekto u vás položil takúto otázku. Zamestnanci by si skôr mali byť istí, že robiť niečo navyše sa cení, a to doslova.

Odmien za nadpriemerný výkon, skvelý nápad, bravúrne vykonanú prácu, dlhodobú snahu s výsledkami môže byť neúrekom. A nemusí to byť vždy len vyššia výplata. Prinášame vám tie, ktoré sú u zamestnancov najobľúbenejšie:

1. Nešetrite chválou a uznaním

Každý človek po nich túži a vás to ako zamestnávateľa nič nestojí. Vyjadrite zaslúžené uznanie zamestnancovi, vyzdvihnite jeho dobré výsledky aj pred ostatnými a spravte ho súčasťou úspechu firmy. V súkromnej komunikácii buďte objektívni a doprajte im konštruktívnu spätnú väzbu, čo môže byť omnoho motivačnejšie ako prázdne neurčité slová chvály. Určite ich to povzbudí k ešte lepším výkonom a pre tých ostatných budú inšpiráciou.

2. Organizujte mimopracovné akcie a aktivity

Ukážte svojim zamestnancom, že si ich ceníte, zorganizujte pre nich raz za čas nejaké príjemné posedenie v krčmičke, bowling, víkend na chate alebo sa spoločne vyberte na koncert či športové podujatie. Firemné akcie či posedenia sú vhodné na utuženie kolektívu, vyventilovanie stresu, povinností a dokázanie toho, že i v zamestnaní sa môžu cítiť skvelo a uvoľnene. Rovnako ako všade inde, i tu je priestor pre zábavu a oddych.

3. Odmeňte a zviditeľnite ich

Odmeňte tých najsnaživejších a najvýkonnejších z vašich zamestnancov. Potešiť ich môžete napríklad darčekovými poukazmi na wellness, masáž, rôzne druhy cvičení s trénerom, alebo možnosťou zúčastniť sa rôznych špičkových konferencií, podujatí a firemných ciest do zahraničia. Veľkou výhodou je, ak svojich ľudí dobre poznáte a viete, či ich viac nadchne oddych, aktivita alebo zviditeľnenie a možnosť sa ešte viac presadiť.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *