Ako sa stať zdravou firmou?

V súčasnosti, keď sa verejné zdravotníctvo dlhodobo zmieta v kríze, je zodpovednosťou zamestnávateľov vzdelávanie a podpora takisto v tejto oblasti. Každá firma by mala mať aj svoju pridanú hodnotu, ku ktorej patrí starostlivosť o zdravie zamestnancov.

Zabezpečte svojim zamestnancom takéto podmienky

Podľa štatistík OECD zažíva nadmerný stres v práci v priemere každý druhý zamestnanec v Európe. A stres nielenže znižuje náš výkon, ale takisto má neblahé dôsledky na zdravie človeka. Veríme, že osvetou a vzdelávaním vo firmách môžeme zamestnancom dať kontrolu nad ich zdravím a prispieť tak ku kvalite ich životov.

Žijeme dlhšie, ale nie vždy zdravšie…

Priemerná dĺžka života neustále stúpa, dajme si však otázku, či tomu zodpovedá aj jeho kvalita? Keďže väčšinu svojich rokov prežijeme v práci, je dôležité, aby sme sa cítili a boli zdraví. Mnoho ľudí prežíva zrýchlené biologické starnutie a s tým spojené ťažkosti, známe ako civilizačné ochorenia. Okrem toho, dôchodkový vek sa stále zvyšuje, preto je dnes omnoho dôležitejšie zostať fyzicky i psychicky fit čo najdlhšie.

V posledných rokoch sa stále viac firiem snaží motivovať svojich zamestnancov k zdravému životnému štýlu a prevencii pred ochoreniami. Vďaka ponuke rôznych zdravotných benefitov sa môže podariť predísť najčastejším rizikám ohrozenia zdravia v práci.

Ako firma môžete svojim zamestnancom ponúknuť:

  • boj proti stresu, napríklad formou relax zón s pohodlnými kreslami, knižnicou a hrami, vonkajších priestorov na oddych či čoraz obľúbenejšieho flexibilného (pružného) pracovného času.
  • vytvorenie príjemnej atmosféry a harmonického prostredia pri zariaďovaní kancelárii (upokojujúce farby, prírodné materiály, fresh bary)
  • zaradenie zdravej stravy, pridanie ovocia do firmy
  • deň zdravia s odborníkmi a zdravotnými meraniami
  • školenia na zdravotné témy (edukácia a starostlivosť o zdravie)
  • zabezpečenie poradenského servisu na pracovisku (napríklad psychológ, finančný poradca, právnik)

A to ani zďaleka nie je všetko, čo môžete ponúknuť svojim zamestnancom, aby do práce chodili radi a najmä v top forme. Záleží len na vašej kreativite a možnostiach, ako vylepšiť pracovisko a zároveň dlhodobo dosahovať lepšie výsledky.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac