DNA analýza zdravotných rizík = kontrola nad vlastným zdravím

To kým sme je výsledkom genetiky a prostredia, v ktorom žijeme. Vedeli ste, že z obyčajnej vzorky slín už dnes vieme hovoriť o genetických predispozíciách rôznych ochorení?

Áno, na analýzu DNA a získanie prehľadu zdravotných rizík stačia sliny. Predstavte si, že by ste už dnes poznali svoje riziko pre konkrétne ochorenia a mali príležitosť spraviť kroky, aby ste riziko znížili.

DNA ERA vám presne toto prináša. Dávame vám do rúk šancu prevziať kontrolu nad vlastným zdravím.

Myšlienka, že starneme a riziko vzniku ochorenia sa zvyšuje a so sebou nesie zároveň aj túžbu byť zdravý. Existuje predsa niečo cennejšie ako zdravie? Životné skúsenosti so zdravotnými problémami, či už vlastnými, alebo našich najbližších v nás vzbudzujú prirodzenú túžbu dozvedieť sa viac. Týka sa dané ochorenie aj mňa a mojich detí? Ako môžem minimalizovať riziko a ostať zdravý?

Prostredníctvom najmodernejších vedeckých technológií dokážeme analyzovať jednotlivé nukleotidové polymorfizmy (SNPs) v DNA. Tieto údaje nám potom poskytujú obrovské množstvo informácií, ktoré vďaka dlhoročným vedeckým štúdiám vytvárajú obraz o genetickej predispozícii vzniku rôznych ochorení.

Podrobná správa, ktorú z analýzy dostanete hodnotí genetické riziko viac ako 50 ochorení. Okrem toho je každé jedno ochorenie podrobne rozpísané, čo znamená, že sa dozviete čo dané ochorenie znamená, ako často sa vyskytuje v populácii, aká je genetika za ním, ale napríklad aj to, čo robiť v rámci prevencie.

Získané genetické informácie následne odporúčame konzultovať aj s lekárom, prípadne genetickým konzultantom. To, kým sme, a aké ochorenia sa nám môžu vyvinúť závisí nie len od genetiky, ale aj od životného štýlu, cvičenia a výživy.

Ak chcete zlepšiť kvalitu svojho života a prevziať kontrolu nad svojím zdravým sú tieto testy pre vás tým správnym rozhodnutím.

A ako to celé vlastne funguje?

Je to rýchle a jednoduché. Objednaním testu vám pošleme skúmavku na sliny, ktorú len naplníte a s predplateným poštovným zašlete späť k nám. O zvyšok sa už postaráme my a za približne 10 týždňov sa môžete tešiť na svoje výsledky.

Prevezmite kontrolu nad svojím zdravým a nečakajte, kým bude neskoro.

www.dnaera.sk

 

Našou misiou je pomôcť ľudom porozumieť ich genómu a umožniť im žiť zdravší život.

www.dnaera.sk

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac