Family day vo firme

Skvelý spôsob, ako spojiť prácu s rodinou

Doprajte vašim zamestnancom príjemný spoločne strávený deň s rodinami. Umožnite im navzájom sa bližšie spoznať, oddýchnuť si, zašportovať, zabaviť sa, užiť si skvelú atmosféru či vychutnať skvelé jedlo. A sebe získajte povesť šéfa firmy, ktorá sa o svojich zamestnancov ukážkovo stará.

Ako zorganizovať family day?

Možnosti sú dve: buď vezmete organizáciu takéhoto rodinného dňa vo firme do vlastných rúk, alebo si na to najmete eventovú agentúru. V prvom prípade vás to vyjde možno lacnejšie, ale na druhej strane musíte obetovať časť vzácneho času. V druhom prípade ušetríte na čase a necháte si pripraviť pestrý program pre rodiny zamestnancov od profesionálov.

Ako vyzerá taký family day?

Počas  takéhoto dňa sa organizujú rôzne športové, sociálne a oddychové aktivity. Malo by sa myslieť na všetky vekové kategórie a zohľadňovať ich pri tvorbe programu. Akcia je určená pre rodiny s deťmi vašich zamestnancov, prípadne i zákazníkov. Zamerať sa môže či už na outdoor alebo indoor aktivity. Časté bývajú športové súťaže, remeslá alebo dramaticko-umelecké činnosti. K obľúbeným patria i spoločné výlety do prírody, hôr alebo za pamiatkami. Treba vziať do úvahy aj vhodný catering a hudobnú zložku, prípadne animátorov. Ťahúňom takejto firemnej akcie môže byť známa osobnosť.

Ako popisujú family day zamestnanci?

„Je super, že sa môžeme spoznať nielen po tej firemnej, ale aj po rodinnej stránke.“ 

„Skvelý spôsob rozšíreného teambuildingu.“

„Niet lepšieho oddychu, ako keď viete, že sa vaša firma postará nielen o vašu zábavu, ale i celej rodiny.“

„Možnosť spoznať osobné životy svojich kolegov a nadviazať priateľské vzťahy.“

„Práve vďaka takýmto akciám som so svojou práciou a zamestnávateľom spokojný.“

Benefity family day

Celé je to o upevňovaní vzájomných vzťahov, zábave, oddychu a odreagovaní. Takéto podujatia dokážu vytvoriť jednu veľkú rodinu spolupracovníkov a ich rodín. Tí, čo sa ešte navzájom príliš nepoznajú, majú výbornú príležitosť zoznámiť sa, nadviazať vzťahy a priateľstvá. Ak všetko vyjde tak, ako má, dostanete ako firma pozitívnu spätnú väzbu od vašich zamestnancov, prípadne zákazníkov s rodinami, dočkáte sa odozvy od svojich známych i ďalších klientov. Ideálny spôsob na vybudovanie dobrého imidžu firmy, čo poviete?

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *