Intolerancie v práci

Myslite vo vašej firme aj na ľudí s tráviacimi problémami

Celiakia, intolerancia na mlieko, prípadne vegeteriánstvo či vegánstvo. Problémy s určitým druhom potravín, stravovacie smery alebo diétne plány sú súčasťou nielen osobného, ale aj pracovného života. Pozrite sa na spôsoby, ako sa s nimi vysporiadať. 

Možno ich máte za precitlivených hypochondrov. Možno si o nich myslíte, že sú len nároční a prieberčiví. No „nehádžte všetkých do jedného vreca.“ Radšej si o zamestnancoch a jednotlivých spôsoboch stravovanie či diétnych obmedzeniach zistite viac.

1. Pestrejší jedálny lístok vo firemnej kuchynke

Ak sa vaši zamestnanci pravidelne stravujú vo firemnej kuchynke, zariaďte, aby si z obedového menu či prípadného občerstvenia, mohol vybrať každý. Mali by ste mať prehľad o tom, kto aké jedlá nemôže alebo nechce konzumovať. Dnes už aj v jednoduchších reštauráciách nájdete výber bezlepkových, vegánskych alebo aspoň vegetariánskych pokrmov. Pokiaľ niekto trpí ďalšími špecifickými intoleranciami, napríklad antihistamínovou, a vy nemáte možnosť ju zosúladiť s celkovým stravovaním zamestnancov, navrhnite mu individuálne riešenie v podobe donášok alebo najbližšom vhodnom stravovacom zariadení.

2. Špeciálne stravovacie dni vo firme

Zavolajte si do firmy nutričných špecialistov so zameraním na vegetariánstvo, diéty, intolerancie. Okrem edukatívnych prednášok zariaďte, aby zamestanci mali možnosť spoznať a ochutnať takýto špeciálny jedálniček. Pomôže to všetkým v budúcnosti lepšie zvážiť svoje možnosti v stravovaní na pracovisku a pochopiť, prečo niekto nemôže, prípadne odmieta istý druh potravín a aké sú alternatívy.

3. Vznikajúce tráviace problémy na pracovisku

Nemusí to byť len už vzniknutá intolerancia alebo stravovacie návyky prinesené na pracovisko. Často sa práve vplyvom stresu, priveľa povinností a emočného jedenia objavia neznáme tráviace problémy. Bolesti brucha, kŕče, pocity na zvracanie, časté návštevy toalety… Dbajte na to, aby sa o týchto potiažach u vás vo firme hovorilo a nebrali sa na ľahkú váhu. Pošlite zamestnancov na vyšetrenia, zorganizujte posedenia s odborníkmi, spravte si zdravotný deň. V skratke, robte čo najviac pre prevenciu a skorú nápravu.

Skvelým tipom, ako odhaliť svoje skryté potravinové intolerancie, je napríklad test potravinovej intolerancie. Ten vám prezradí viac o tom, čo vášmu telu v skutočnosti škodí.

Zaujímavým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o stravovaní vegetariánov či vegánov sú napríklad rôzne „streetfoodfesty“ alebo špeciálne hody, ktoré často trvajú aj niekoľko dní. Bývajú spestrené prednáškami a čaká na vás množstvo chutného jedla.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac