Kalendár aktivít pre firmu

Založte pre zamestnancov jeden taký (ne)obyčajný

Zapisujeme si do neho dovolenky, lekára, porady – kto by ho ešte nepoznal? No čo tak kalendár využívať aj na iné, určite zaujímavejšie a lákavejšie aktivity? Také, ktoré do vašej firmy vnesú trochu života.

Vo firemnom kalendári zväčša nájdete zoznam plánovaných udalostí a akcií:

  • firemných,
  • súkromných,
  • dovoleniek,
  • školení,
  • pripomienok

s možnosťou nastavenia podrobností – stručný popis, účastníci, prístup k udalosti.

No a aké ďalšie veci môžete vy, vaši zamestnanci alebo HR manažér pridávať do tohto kalendára? Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov:

Vzdelávanie

Správny zamestnávateľ podporuje svojich zamestnancov aj v ďalšom vzdelávaní, pretože si uvedomuje, že učiť sa treba celý život. Plánujte preto rôzne odborné školenia, konferencie, pracovné cesty. Okrem toho sa stále obľúbenejším firemným benefitom stávajú lekcie cudzieho jazyka vo firme. Zabezpečte ich aj vy – raz alebo dvakrát do týždňa na polhodinku – hodinku. Takisto sedavá práca je niečo, čo treba pravidelne vykompenzovávať pohybovou aktivitou. Zaveďte si vo firme taký milý zvyk, že si raz do týždňa vyjdete po pracovných povinnostiach spoločne do fitka, na plaváreň alebo si dáte zopár kôl okolo jazera. A nezabudnite si toto všetko zaznačiť do kalendára, nech to každý zamestnanec vidí a činí sa tiež!

Zábava

Kto z nás by občas v pondelok ráno neprelieval slzy nad víkendom, ktorý utiekol ako voda? A kto z nás by sa už v pondelok popoludní netešil a „nedržal pri živote“ myšlienkami na ten nadchádzajúci? A kto z nás by nemal rád zábavu a nevyhľadával ju?

Čo by ste povedali na to, keby ste si ju mohli nájsť priamo v práci, vo firemnom kalendári? Je to vôbec možné? Je. Zaveďte vo vašej firme super obyčaj starať sa aj o viac-menej kultúrne vyžitie zamestnancov. Zaznačujte do kalendárika akcie typu: piatkový posed pri pivku, stredajšie popoludnie na bowlingu, predĺžený víkend na turistike v horách alebo si skúste naplánovať aj nejaké divadelné predstavenie, na ktoré sa vyberiete ako firma i s partnerkami/partnermi.

Zdravie

Zdravý zamestnanec = zdravá firma. Kto by nepoznal túto rovnicu? No aj tak sa stále nájde mnoho zamestnávateľov, ktorí si myslia, že ju oklamú. Nerobte to, starajte sa o zdravie vašich zamestnancov a oni vám to potom svojim výkonom vrátia.

Organizujte pravidelne Dni zdravia s meraniami a prednáškami lekárov či iných odborníkov. Pozývajte do vašej firmy masérov alebo cvičiteľov jogy. Zaznačte do firemného kalendára aj prínosné podujatia so zdravotným zameraním, ktoré sa konajú v okolí a radi by ste tam vašich zamestnancov videli.

Plus tip, ktorým prispejete ku zdraviu i záchrane života iných: Vyberte sa hromadne darovať krv a vašou odmenou bude nielen dobrý pocit a zviditeľnenie firmy aj takýmto spôsobom. Okrem toho, ak to stihnete trikrát za rok, aj jeden deň dovolenky navyše!

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac
crevne virozy

Črevné virózy na pracovisku: ako pri nich postupovať?

Patria k tým najnepríjemnejším ochoreniam, ktoré môžu zamestnancov postihnúť. A takisto aj k tým najnákazlivejším. Preto by ste už pri ...
Čítať Viac