Najnovšie firemné benefity, ktoré hýbu svetom

Firemné akcie, nápoje na pracovisku zdarma alebo preplatenie dopravy do práce sú síce fajn, ale už sa stali pre mnohých samozrejmosťou. Momentálne zamestnávatelia úspešných firiem „vytasili“ iné zbrane. Chcete vedieť, aké sú to? Prečítajte si nasledujúci článok a inšpirujte sa.

Priznajme si, čoraz viac sa pri hľadaní práce a čítaní inzerátov kladie dôraz na firemné benefity. Je to niečo, čo má osloviť, prilákať, motivovať. Niekedy možno ešte o niečo viac než výška mzdy a osobné ohodnotenie.

1. Kolobežka a bicykel friendly

Firmy sa v poslednom čase rozhodli podporovať zdravý životný štýl aj takouto formou. Podnietiť v zamestnancoch záujem cestovať do práce aj inak než autom alebo MHD. Pre bicykle a kolobežky majú zabezpečené priestory, kde ich môžete po rannej jazde bezpečne zaparkovať. Ešte lepšie býva, ak sú firmy vybavené aj kúpeľňou a sprchami, aby sa zamestnanci vedeli dať po športovej aktivite dokopy a spraviť zo seba pekných 😊

2. Relax zóny vo firmách

Gauče, tuli vaky, televízia, hry, knihy a najmä zábava alebo pokoj. To je to, po čom zamestnanci túžia. Aby mali kam na chvíľu uniknúť pred povinnosťami, stresom, nervami. Zresetovať si telo i dušu. Tak neváhajte a pripravte aj pre tých vašich takýto relax kútik. Nemusí to byť finančne náročné. Stačí aj menej – pekné útulné miesto a možnosti relaxu, z ktorých si vyberie každý.

3. Masáže na pracovisku

Masáž nezaberie viac času ako prestávka na kávu a po nej sa zamestnanec cíti sviežejší a pripravenejší späť do práce. Stačí nájsť nejaký ten priestor vo vašej firme a jednotlivca, prípadne skupinu, ktorá tieto  služby ponúka. Masáž uvoľňuje stres, napätie, bolesť, stuhnutosť svalov a mentálnu únavu, posilňuje kreativitu, energiu, a schopnosť sústrediť sa. Je to unikátny a najmä zdravý spôsob, ako odmeniť zamestnancov, čo poviete?

4. Jazykové kurzy

Bez cudzieho jazyka sa dnes už nezaobídete. Viete to vy, vedia to aj vaši zamestnanci. Preto sa v poslednom čase stávajú veľmi populárnymi jazykové kurzy na pracovisku. Či už je to angličtina, nemčina alebo ruština, ktorú by ste radi na vašom pracovisku vylepšili, zamestnanci budú len radi, že majú možnosť sa počas pracovnej doby vzdelávať a zadarmo! Postačí hodinka – dve týždenne a vy časom uvidíte prínosy pre firmu i pre zamestnancov.

5. Škôlka pre deti zamestnancov

Najmä pre ženy môžu byť malé deti často príčinou, prečo sa nemôžu venovať kariére v takom rozsahu než pred materskou dovolenkou. Niektoré firmy sa preto rozhodli podporiť svoje zamestnankyne i zamestnancov zriadením vlastných škôlok pre ich deti. Môžu ich tak mať nablízkuprekážok v kariére bude o niečo menej. Keďže vybudovať materskú školu nie je pre firmu ľahké, dá sa to riešiť aj zmluvou s už existujúcou škôlkou. 

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac