Organizujte teambuildingy SO zamestnancami a PRE zamestnancov

Každá firma sa rozhodne z času na čas usporiadať nejaké teambuildingové podujatie. Či už ide o obyčajné posedenie, alebo formálnejší večer aj s klientmi, prípadne viacdňový zájazd, skúste do manažovania zapojiť viacero vašich zamestnancov. Dbajte takisto na pestrosť programu. Máme pre vás niekoľko inšpirácii, aby ste vedeli vybrať to správne pre vašich zamestnancov.

Moderné firmy nechávajú čoraz viac výber programu na samotných zamestnancov a  jednotlivé tímy tvorené z nich. V prípade, ak máte veľmi veľa zamestnancov, fajn riešením bývajú menšie stretnutia skupiniek. Vymyslite niečo na viac fáz, poskytnite niekoľko alternatív, kde si každý nájde to svoje „pravé orechové“.

Niekoľko rád a tipov, ako zorganizovať dobrý teambuilding:

 • Začnite tým, že sa popýtate v okolí a u konkurencie na obľúbené teambuildingové aktivity. Aby ste vedeli, čo momentálne „fičí“.
 • Oddelenie HR by malo len pomáhať pri organizovaní. Inak je koncepcia a náplň teambuidingov na samotných zamestnancoch. Bude fajn, ak z nich vytvoríte organizačný tím.
 • Prediskutujte všetci spoločne miesto, čas, jednotlivé aktivity a ciele teambuildingu. Nezabudnite, že by sa mal skladať z pracovnej a zábavnej časti.
 • Ak máte na to dostatok prostriedkov, využite okrem nápadov a aktivity zamestnancov aj služby externých špecializovaných firiem. Tie vám dokážu zabezpečiť program, ľudí i catering.
 • Snažte sa ponúknuť zamestnancom niečo nové, čo ešte nezažili.
 • Populárnymi sa v poslednom čase stávajú teambuildingy spojené s dobrovoľníctvom (napríklad záchrana pamiatok, výroba pltiek, rúbanie dreva)
 • Obľúbené sú tematické večery spojené s výučbou tanca alebo hrou na hudobných nástrojoch, folklórne teambuidingy s tradičnými jedlami a nápojmi, latino večery so zábavou až do rána.
 • Na športové aktivity, pohyb v prírode či víkendovú turistiku tiež nedá dopustiť mnoho zamestnancov. Niečo na tom bude, pretože príroda je liekom na všetky problémy a ideálnym prostredím na zregenerovanie.
 • Zachcelo sa vám adrenalínu a zábavy? Zastrieľajte si z luku, kuše alebo súťažne vrhajte sekeru. Buďte trochu barbari a odreagujte sa!
 • Nezabudnite ani na čiastkové aktivity zamerané na relax, zdravie, prevenciu: masáže, veslovací trenažér alebo kurz prežitia. Zdravie je totiž to, na čom najviac záleží i vo vašej firme.
 • Tipy na teambuildingy pre menšie firmy: opekačka v lese, kurzy varenia, popoludňajšie posedenie v reštaurácii, escape games, tímové puzzle, štvorkolky, lezecká stena…
 • Tipy na teambuildingy pre väčšie firmy: wellness víkendy, firemné zájazdy, firemná turistika, tanečné worshopy, splav rieky, conference zábavný bicykel, golf…

Neexistujú teambuildingové aktivity, ktoré sa budú páčiť všetkým. Niekto rád športuje, miluje dobrodružstvo, iný ocení vedomostný kvíz či „váľanie si šuniek“ v jacuzzi. Preto by ste vždy mali mať prichystanú aj nejakú alternatívu pre tých, ktorí sa nebudú chcieť zapojiť do hlavného programu. Určite sa dohodnete.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Bolesť hlavy

Zaskočila vás bolesť hlavy v práci? Tipy, ako si pomôcť a predísť jej

Pracovať osem alebo dokonca dvanásť hodín je samo o sebe ťažké, nieto keď vás ešte pobolieva hlava. Migréna, nízky tlak ...
Čítať Viac
Tipy proti únave v práci

5 tipov, ako poraziť únavu v práci

Nie sú to len pondelkové rána, kedy bojujeme s klipkajúcimi očami a predstavou teplej postele. Kríza v práci nás môže ...
Čítať Viac
teambuildingy

Organizujte teambuildingy SO zamestnancami a PRE zamestnancov

Každá firma sa rozhodne z času na čas usporiadať nejaké teambuildingové podujatie. Či už ide o obyčajné posedenie, alebo formálnejší ...
Čítať Viac