Osobný tréner – Alex Gazda

Cvičenie napomáha k zlepšeniu fyzickej aj psychickej výkonnosti. To následne pomáha ľuďom lepšie zvládať stresové situácie.

Volám sa Alex Gazda a profesionálnemu trénovaniu sa venujem už niekoľko rokov. Ešte pred absolvovaním trénerského kurzu som si naštudoval mnoho publikácií z oblasti športu, výživy a regenerácie v športe od slovenských aj zahraničných autorov. Väčšinu stravovacích plánov mám odskúšaných, aby som vedel mojim klientom povedať čo môžu od ktorého stravovacieho programu očakávať. Tak isto som sa venoval rôznym športom, vďaka čomu viem klientom vyskladať vždy jedinečný a čo najlepší tréning.

Osobné tréningy pre firmy

Postupom času som sa rozhodol pridať do služieb aj tréningy pre firmy. Viedlo ma k tomu najmä zistenie, že mnohí zamestnanci dostanú síce permanentku do fitka alebo multisport kartu, ale nevedia ako správne cvičiť. Ak niekto nemá dobré základy a začne cvičiť s činkami, mohol by si dokonca ublížiť. Preto rád ponúkam firmám osobné tréningy pre zamestnancov, ktoré môžu byť skutočným prínosom pre zamestnanca aj pre firmu.

Venujte svojim zamestnancom benefit v podobe cvičenia pod dohľadom skúseného osobného trénera. Zlepšíte tým výkonnosť zamestnancov na pracovisku. Cvičenie napomáha k zlepšeniu fyzickej aj psychickej výkonnosti. To následne pomáha ľuďom lepšie zvládať stresové situácie. Môžete si vybrať z tréningov pre jednotlivca, dvojicu alebo skupinu.

Tréningy sú zamerané na potreby skupiny:

  • rast svalovej hmoty,
  • zlepšenie kondície,
  • zníženie telesnej hmotnosti,
  • zlepšenie držania tela,
  • odbúravanie stresu,
  • kompenzácia pracovného zaťaženia.

Pri skupinových tréningoch by som vyzdvihol budovanie spolupatričnosti medzi kolegami a zlepšenie komunikácie v danej tréningovej skupine. Pri tréningu sa cvičenci ocitnú aj v náročných situáciách, a práve vtedy sa ukáže a vzrastie vzájomná úcta a rešpekt. A to je jedna veľká výhoda oproti kolektívu, ktorý sa možno pozná roky, ale nikdy spolu nič nezažili a nedokážu sa tak zomknúť pre dosiahnutie spoločného cieľa.

Tréning pre jednu osobu alebo dvojicu je vhodný pre ľudí, ktorí nie sú súčasťou každodennej kolektívnej práce, ale skôr sa venujú určitému projektu sami. Na takomto tréningu sa venujeme individuálnym potrebám klienta. V prípade veľkého zaťaženia v práci (alebo aj osobnom živote) upravím predpripravenú hodinu tréningu priamo na aktuálne potreby klienta. Samozrejme, či už pri tréningu jednotlivca alebo skupiny, vždy dohliadam na každého aj individuálne, aby nebolo cvičenie nad jeho možnosti.

Ako vyzerajú tréningy?

Na začiatku si s klientami definujeme ich potreby a stanovíme niekoľko cieľov. Na základe všetkých informácií vytvorím tréning zodpovedajúci požiadavkám a sile klienta alebo celej skupiny. Začneme dynamickým strečingom, prejdeme na hlavnú tréningovú časť a na záver končíme statickým strečingom a jednoduchými dychovými cvičeniami. Klienti pod mojím dohľadom cvičia pomocou vlastnej váhy, so závažiami a aj s TRX popruhmi. Skrátka, tréning je všestranný, aby klienti dosiahli v čo najkratšom čase udržateľné výsledky.

 

profesionálny osobný tréner

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac