Ovocie do firmy? Ktoré je najobľúbenejšie?

Exotické banány, pomaranče, kiwi alebo domáce jabĺčka, hrušky, marhule? Všetky sú plné vitamínov a prospejú organizmu. Na niektorých z nich si však v práci pochutnávame o niečo radšej, ktoré sú to?

Vybrali sme zoznam 6 druhov ovocia, ktoré sa pravidelne umiestňujú v rôznych anketách a prieskumoch na prvých priečkach. Ľudia ich majú radi a niektorí si bez nich už nevedia predstaviť jedálniček, čo je len dobre.

Banány

Zrejme nenájdete firmu, kanceláriu, redakciu, kde by ste sa s týmto ovocím nestretli. Obľúbené sú nielen u športovcov, ale aj u ostatných ľudí, ktorí si potrpia na pravidelný prísun minerálov ako sú draslík, horčík či vitamíny skupiny B. Hoci majú banány tú nevýhodu, že dlho nevydržia, ak nimi zásobíte firmu na jeden pracovný týždeň, máte šancu.

Jabĺčka

Či už ich niekto do firmy donesie z babkinej pivnice alebo si zabezpečí kupované, ako zdravú desiatu alebo olovrant ich málokto odmietne. V jabĺčkach nájdete napríklad vitamíny A, C či vlákninu pektín pre lepšie trávenie a zníženie hladiny cholesterolu. Tak ich hoďte aj po kolegoch, nech sú zdraví! 😊

Mandarínky

Aj keď najväčší boom zažívajú na Mikuláša, nepohrdneme nimi ani v inom ročnom období. Sú malé, skladné, chutné a aj čo-to vydržia. Z výživných látok nám poskytujú významné antioxidanty bioflavonoidy, množstvo vitamínu C na podporu imunity a takisto aj vitamín B pre tvorbu červených krviniek. Znie to skvele, čo poviete? Dáte si aspoň jednu za týždeň?

Kivi

Na prvý pohľad kivi nevyzerá lákavo, ale aj napriek tomu majú mnohí radi jeho šťavnatú zelenú dužinu, ukrytú pod chlpatou hnedou šupkou. Toto ovocie obsahuje predovšetkým vitamín C, E, ale aj minerály ako horčík alebo vápnik pre zdravé nervy a kosti. Tak neváhajte a nakrájajte si ho občas do krabičky a vezmite so sebou ako občerstvenie do práce.

Jahody

Hoci je toto ovocie sezónne, patrí medzi najobľúbenejšie. Takmer nik neodolá ich sladkej chuti a ak si na nich zamaškrtíte v práci, hneď máte krajší deň, hoc by to bol i pondelok 😊 Jahody poskytujú nášmu organizmu bohatú dávku vitamínu C, vlákninu a minerály draslík, zinok pre správnu funkciu svalov a imunity. Počkajte si do júna a prineste si tie z vlastnej záhradky, behnite na trhy alebo si vyberte kvalitné v obchode.

Melón

Akonáhle teploty začnú stúpať, stúpne i chuť na toto osviežujúce ovocie. Milujú ho športovci, diétujúci, ale aj ostatní bežní smrteľníci. Nájdete v ňom vitamíny A, B aj C, okrem toho dôležitý antioxidant lykopén, ochraňujúci organizmus pred nádorovými ochoreniami. Takže, keď už to začne byť v teplých mesiacoch v kancelárii neznesiteľné, spomeňte si na melón a hneď si aj jeden s kolegami naservírujte!

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac