Podpora zdravotných programov – Služba Fresh

Iba zdraví zamestnanci podávajú najlepšie výkony, a to sa odrazí aj na hospodárskych výsledkoch firmy.

Čo je zdravotný program?

Zdravotný program predstavuje súbor aktivít zameraných na starostlivosť o zdravie zamestnanca a zlepšenie pracovného prostredia s cieľom maximalizovať produktivitu práce pri dosahovaní stanovených hospodárskych cieľov firmy.

Zdravotný program obsahuje kontinuálne a jednorázové aktivity a ich pravidelnú komunikáciu na zamestnancov. Na zdravotný program má vplyv firemná kultúra, aktuálne potreby firmy a zamestnancov.

Schéma 1: Zdravotný program

Ako služba Fresh pomáha budovať zdravotné programy?

Veríme, že pokiaľ majú byť aktivity tvoriace zdravotný program úspešné je potrebné, aby sa o nich vedelo a komunikovalo. Komunikácia nie je jednorázová, ale dlhodobá činnosť zameraná na všetkých a súčasne chce byť adresná pre každého zvlášť.

Schéma 2: Práca so zdravotným programom

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. V optimálnej mesačnej frekvencii prináša témy podporujúce zdravie a zdravý životný štýl. Pre skúseného personalistu potom už zostáva pravidelne tieto informácie rozposlať svojim kolegom vo firme a pridať k nim ostatné informácie súvisiace s podporou zdravia.

Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu.

Ako môžu texty podporiť zdravie?

Služba Fresh vám doručí každý mesiac informácie od rôznych odborníkov (lekárov, psychológov, špecialistov) na témy súvisiace s osobným zdravím. Veríme, že každý mesiac prinesieme aktuálne témy, ktoré niekoho osobne oslovia, a tak naštartujú jeho záujem o seba a svoje zdravie. Tým príde k želanému efektu zlepšenia osobného zdravia ako aj zvýšenia záujmu o zdravotný program a využívanie zdravotných benefitov.

S podobnou ideou bol založený aj webový portál Zdravie.sk, ktorý dnes priláka takmer 700 tisíc ľudí mesačne. Tento fakt dokazuje, že o zdravotné témy je veľký záujem. Veríme, že komunikáciou prostredníctvom firiem môžeme osloviť ešte viac ľudí a povzbudiť ich záujem o starostlivosť o seba a svoje zdravie nielen doma, ale aj na pracovisku.

Zdravie chce každý z nás, no nie každý vie ako ho získať a udržať. Vzdelávanie, prevencia, osveta a komunikácia sú najlepšími spôsobmi ako dosiahnuť výsledky. Iba zdraví zamestnanci podávajú najlepšie výkony, čo sa taktiež odrazí aj na hospodárskych výsledkoch každej firmy.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac