Športové aktivity pre zamestnancov

Tipy, ako vo firme zlepšiť zdravie, kondíciu, náladu i výkon

Šport ovplyvňuje všetky tri sféry zdravia, čiže fyzické, psychické i sociálne. Preto je podpora športových aktivít vo firme veľmi prospešná. Usporadúvajte pravidelné turnaje, turistiky alebo zamestnancom zabezpečte vstupy do fitness centra. Možností je neúrekom. Zistite, čo preferujú najviac vaši zamestnanci.

Športové aktivity, súvisiace s pracoviskom, pracovným prostredím a kolektívom môžeme rozdeliť na dve hlavné kategórie:

1. Aktivity vo firme

Patria sem napríklad fitness tréneri pre zamestnancov, interné turnaje medzi tímami, presun na pracovisko a domov s využitím bicykla.

Venujte svojím zamestnancom benefit v podobe cvičenia pod dohľadom osobného trénera a zlepšite tak ich výkonnosť na pracovisku. Existujú rôzne varianty: programy pre ženské, mužské kolektívy, ale i zmiešané či jednotlivcov. Zatiaľ čo pri skupinových tréningoch sa buduje pocit spolupatričnosti a zlepšuje sa komunikácia, pri individuálnych cvičeniach sa zase odstraňuje stres a zaťaženie v práci.

Interné turnaje môžete organizovať viackrát do roka len medzi svojimi zamestnancami alebo medzi firmami navzájom. Napríklad vo futbale, hokeji, basketbale či volejbale. Zistite, akému športu väčšina vašich zamestnancov najviac fandí a čo by bolo pre nich dobrým odreagovaním.

Ďalej podporte zamestnancov v tom, aby pri ceste do práce využívali alternatívne prostriedky dopravy. Nie auto, ale bicykel, kolobežku, vlastné nohy. Motivujte sa v kolektíve navzájom a zdôrazňujte si zdravotné benefity rannej prechádzky a športovania.

2. Externé aktivity

Patria sem napríklad verejné športové podujatia, návšteva fitness centra, turistika, podpora ďalších športových aktivít zamestnancov.

Vyberte sa ako kolektív na nejaké športové podujatie alebo súťaž, je to výborná príležitosť ako okrem iného aj zviditeľniť vašu firmu. Dajte zamestnancom urobiť tričká s logom vašej firmy a hor sa lámať športové rekordy!

Okrem toho môžete podporovať ich snahu športovať a hýbať vo voľnom čase. Či už to budú pravidelné rána vo fitku s kolegami alebo večerné jazdy na korčuliach, dajte im najavo, že hýbať by sa mali a buďte im vzorom!

Vaši zamestnanci určite veľmi ocenia aj firemnú turistiku, wellness víkend alebo lyžovačku. Iste to bude pre nich nezabudnuteľný teambuilding. Kde inde zažiť toľko zážitkov, „vyvetrať si hlavu“ a lepšie spoznať svoj pracovný kolektív? Raz za čas svojim zamestnancom doprajte takéto benefity a uvidíte, že budú chodiť do práce o niečo radšej. Vyplavené endorfíny isto odoženú preč niektoré „zduté ksichty“ či výrazy a´la „ničodomňanechci“.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *