Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a pred ľuďmi, ktorých už neuvidíme. A v tom horšom sa „preslávime“ napríklad v práci. Hlavná postava vo vtipnej „storke“, ktorá bude prúdiť firmou ešte niekoľko rokov, je istá.

S papierovým chvostom

Bol to môj prvý deň v práci. Snažila som sa, aby všetko bolo top. Aj sa mi to darilo. Až pokiaľ som nezašla na toaletu… Keď som odtiaľ vyšla a vykračovala si spokojná sama so sebou po dlhej chodbe ako modelka, všetci sa nejako zvláštne pozerali. Nikto mi však nič nepovedal. Až keď som si sadala v kancelárii na stoličku, zbadala som, že mi vzadu z nohavíc trčí zapravený dlhý pás toaletného papiera…

Vínovo-pivová nehoda

Nebol to môj prvý deň v práci. Zato posledný áno. Pracovala som v jednej reštaurácii na ostrove. Prišiel tam pár, ktorý si objednal pivo a fľašu vína. Pivo som priniesla a šla otvoriť fľašu vína. Bola som však taká šikovná, že som ju zachytila o pohár s pivom. Samozrejme, pán si už na pive nepochutil, všetko totiž skončilo na jeho nohaviciach.

Životná rola

Bol pondelok. Jeden z tých štatisticky najblbších dní. V práci obzvlášť. Na poludnie som si v vykračovala na ihličkách smerom ku jedálni. Vtom sa mi šmykla noha a ja som sa „roztiahla“ cez celú chodbu. Dopadla som tvárou na zem a ako bonus sa mi vyhrnula sukňa. Cítila som sa tak trápne, že som ostala ležať na zemi a rozhodla som sa to uhrať na odpadnutie. Zbehli sa pri mne všetci kolegovia, zavolali mi záchranku a donútili ma, aby som šla do nemocnice na vyšetrenie.

Diabolské chlebíčky

Bol prvý deň v roku. A ja som dojedal chlebíčky, ktoré zostali zo silvestrovskej oslavy. Nastal deň druhý a zároveň aj prvý pracovný. Chlebíčky očividne už neboli najčerstvejšie, pretože som sa cítil príšerne. Šéf mi však nechcel uveriť, že je to otrava jedlom. Navyše hneď po sviatkoch neprísť do práce! Tak som teda prišiel. Musel som. A ovracal som hneď prvú zákazníčku, ktorá mi prišla do cesty.

Drzý úvod

Bol to deň D. Deň môjho pohovoru v jednej veľkej firme. Keď som prišiel do kancelárie, za stolom sedel chalan, ktorý vyzeral mladší než ja. Myslel som si, že je to jeden z uchádzačov…Začal som mu tykať a „hodil“ s ním nezáväznú reč o tom, že tu chcem „makať“ a dúfam, že mi dajú dobrý plat, inak na nich „kašlem“. Potom prišla personalistka, podala mi ruku a predstavila môjho budúceho nadriadeného. Hups! Našťastie, šéfko to zobral s humorom, prijal ma a dodnes si celkom dobre rozumieme.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac