Tvárová joga – Zuzana Ondrisová

Cvičenie tvárovej jogy zvládnete aj v práci. S kolegami ju môžete tiež vyskúšať na teambuildingoch, či Dni zdravia.

Pred pár rokmi, keď som  práve končila druhú materskú (po takmer 6 rokoch), som dostala „kompliment“, že vyzerám hrozne a asi mám nejaký problém. Pravdupovediac ma to dosť prekvapilo, pretože som sa cítila veľmi spokojne, no zjavné bolo to, čo som zistila až pri detailnom pohľade do zrkadla – moja tvár vyzerá inak, ako sa cítim.  V kolotoči povinností materskej dovolenky som nevenovala prílišnú pozornosť sebe, ale rodine, záhrade a každodenným povinnostiam. Začala som pátrať po tom ako svoj vzhľad vylepšiť – prirodzene a bez invazívnych, chirurgických zásahov. Riešenie som našla v tvárovej gymnastike. Urobila som si akreditáciu a začala sa venovať cvičeniu pravidelne, pridala som masáže tváre a postupne som si vytvorila vlastnú metódu cvičenia – tvárovú jogu. Pri nej kladiem dôraz na vedomé precvičovanie tvárových svalov, spojené s relaxáciou vďaka masážam. Klientom pomáham zbaviť sa dvojitej brady, opuchov pod očami, hlbokých vrások, dokonca vďaka tvárovej joge je možné vrátiť cit do ochrnutej časti tváre.

Skvelé je, že tvárová joga je nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Ako to celé funguje?

Je to úplne jednoduché. Tak, ako je možné cvičiť a formovať svaly na tele, tak je možné praktizovať  to aj so svalmi na tvári. Keď necvičíme, svaly ochabujú a strácajú pružnosť. Pravidelným cvičením sa dosahuje optimálne prekrvenie kolagénového väziva. Kožné bunky vďaka tomu získavajú dostatok kyslíka,  živín, stimuluje sa činnosť žliaz a obnovovanie buniek, svalové a väzivové vlákna sa udržiavajú v dobrej forme. Pokožka sa krásne vypne a vyzerá zdravo. Okrem toho cvičenie ovplyvňuje cirkuláciu lymfy, učíme sa kontrolovať našu mimiku, uvoľňovať napätie a kŕče v tvári, najmä v oblasti čeľuste a čela. Pomocou masáže zrelaxujeme myseľ. Moje klientky, ktoré pravidelne cvičia, začínajú mať lepší pocit zo seba, majú sa radšej, učia sa venovať si čas a sú so sebou spokojné. A to ma veľmi teší.

Organizujem skupinové kurzy na Slovensku aj v Čechách. Pre ľudí, ktorí sa na kurz nedostanú alebo radšej cvičia z pohodlia domova, mám v ponuke kurzy a konzultácie cez Skype. Ďalšou možnosťou je objednať si eBook s videami na cvičenie jednotlivých cvikov. Na tvárovej joge je skvelé, že sa dá cvičiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Tvárová joga je veľmi príjemným osviežením firemných teambuildingov, konferencií alebo súčasťou Dní zdravia

Vedeli ste, že pár cvikov zvládnete bez problémov po ceste v aute do práce alebo aj v práci? Dokonca niektoré sú veľmi nenápadné, takže si to ani nikto nevšimne. Pomôžete tak vašej chrbtici, rozhýbete lymfu v tvárovej časti, či uľavíte očiam a trošku zrelaxujete. Okrem toho, ak si s kolegami zacvičíte spoločne, verte, že sa na cvikoch celkom dobre zabavíte. Veď v dobrej nálade a v príjemnom prostredí sa oveľa lepšie pracuje.

 

lektorka tvárovej jogy

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac