Vianoce vo firme: jednoduché tipy, ako si v práci vyčarovať vianočnú atmosféru

Nemusíte hneď vykúpiť celé papiernictvo a do každej kancelárie zaobstarať vianočný stromček. Vďaka kreatívnym nápadom a nadšeným ľuďom si vystačíte aj s málom a premeníte pracovné priestory na miesta, dýchajúce vianočnou atmosférou. Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi a vykúzlite si spolu so zamestnancami príjemnú atmosféru v práci.

Každý niečo

Vy ako šéf môžete zaobstarať vianočný stromček, kolegyňa, ktorá dobre pečie, možno rada pripraví niečo chutné aj pre kolegov. Ďalší nech zaobstarajú salónky, ovocie a výzdobu. Podeľte si úlohy a snažte sa, aby sa každý zamestnanec podieľal aj na takejto milej predvianočnej úlohe.

vianocne pecivo, muffin
Zdroj: rawpixel/unsplash.com

Vyrobte si sami

Ozdoby z papiera, stužiek, vlny, látky. Povystrihujte, pokreslite, potvarujte a možno budete prekvapení, že takéto ozdoby sú možno ešte krajšie ako tie kúpené. Skúste preto s kolegami len tak zaimprovizovať a v rámci teambuildingu alebo príprav na vianočný večierok vyrobte aj niečo takéto.

handmade vianocna gula na stromcek
Zdroj: Koen Eijkelemboom/unsplash.com

Čo sa doma našlo…

Plyšové hračky, staré drevené hračky, ozdobné kelímky alebo dokonca aj staré korčule – toto všetko môžete použiť ako dekoráciu. Či už na stromček, halúzky, alebo len tak zavesiť na vhodné miesto. Fantázii sa medze nekladú.

korcule vianocna dekoracia
Zdroj: Paul Solomon/unsplash.com

Darčeky pre kolegov

Využite prázdne krabice, či tony papiera, ktoré sa u vás v kancelárskych priestoroch istotne nájdu. Krabice obaľte baliacim papierom, oblepte alebo len vyzdobte, z papierov poskladajte malé krabičky a do nich vložte nejakú tú drobnosť pre zamestnanca alebo kolegu. Napríklad medovníček, orechy, jabĺčko, medovinu alebo inú vianočnú pochúťku. Aj drobnosti vedia vyčarovať úsmev na tvári.

Balenie darcekov
Zdroj: Kari Shea/unsplash.com

Originálne vianočné jednohubky

Pripravte si pod stromčekom jednoduché občerstvenie – postačia vám nakrájané banány a roztopená horká čokoláda. Nechajte chvíľu stuhnúť v chladničke a potom ponapichujete na drevené špajdle, ktoré môžete ozdobiť kreslenými mikulášskymi čiapkami, vystrihnutými z tvrdého papiera. Jednoduché, pekné, chutné a navyše i zdravé, čo poviete?

palicky na jednohubky
Zdroj: Mel Poole/unsplash.com

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *