Zamestnanci a obed

Čo naozaj jedávajú tí vaši?

Pripravujú si vlastné jedlo alebo uprednostňujú neďaleké reštaurácie? Prípadne máte vo firme zabezpečené možnosti stravovania vo vlastnej kuchynke?Pozreli sme sa na niekoľko príkladov zamestnancov a ich stravovania. 

Hoci stále nájdete aj takých zamestnancov, ktorí vydržia celý deň o pečive, jogurte či sladkostiach a najedia sa poriadne až večer, všetci ostatní (normálni :)) sa potrebujú na obed poriadne najesť. Pozrite sa, aké možnosti si najčastejšie volia.

1. Zamestnanci, ktorí si jedlo pripravujú sami

Málokedy nájdete takého zamestnanca, ktorý si jedlo pripravuje každý deň. Rozdiel je tiež v tom, či si jedlo chystá len pre seba, alebo pre celú rodinu. Najčastejšie si jedlo do práce ľudia navaria ešte cez víkend a vezmú si ho so sebou do práce napríklad v pondelok a utorok.

Čo sa týka najrýchlejších „topiek“ i pre tých najlenivších, vyhrávajú napríklad cestoviny na desiatky spôsobov, kuracie mäso s ryžou, či rôzne zeleninové šaláty s vajíčkom, syrom a podobne. Dobrými a najmä zdravšími tipmi sú aj rôzne plnené tortilly, palacinky z ovsených vločiek a proteínu alebo kuskus so syrom a olivami.

2. Zamestnanci, ktorí sa stravujú po reštauráciách

Niektorí majú po určitom čase, strávenom na jednom pracovisku, svoje obľúbené miesto, kam chodia pravidelne a radi. Ak je ponuka jedál pestrá a vyhovuje aj ich diétnym požiadavkam, nemajú dôvod hľadať niečo nové.

Existujú však aj zamestnanci, uprednostňujúci striedanie podnikov. Chodiť stále na to isté miesto by ich nebavilo. Z obedu robia takpovediac zážitkovú činnosť a zapájajú do nej i kolegov. Z času na čas sa preto rozhodnú aj pre „all you can eat“ v čínskej reštaurácii, polievku ako od mamy v nejakom typickom slovenskom podniku alebo placky na „street food“ akcii.

3. Zamestnanci, ktorí využívajú možnosti stravovania vo firemnej kuchynke

Najmä väčšie firmy majú k dispozícii kuchynky s vlastným menu. Výber jedál však často nevyhovuje každému, preto sa odporúča zahrnúť doň aj nejaké vegetariánske a ľahšie jedlá, takisto trendové zdravšie suroviny. Nemusí to byť extra špeciálne menu, len sa ako zamestnávateľ snažte zariadiť, aby denný výber nebol okresaný len na rezeň, syr, polievku a šalát.

Spoločné posedenie s kolegami počas obedňajšej pauzy je prínosom pre firemnú kultúru. Vyskytne sa príležitosť porozprávať sa chvíľu o niečom inom ako o práci a takto sa aj upevňujú vzťahy vo firme.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac