Zamestnanci a stravné

Čo by ste mali vedieť o stravných lístkoch?

Je len na vás, v akom rozsahu a akým spôsobom sa rozhodnete prispieť na stravu zamestnancom. Najčastejšie to však býva formou stravných lístkov. Tých je však viacero, niekedy je ťažšie sa v nich zorientovať a navyše tu platí niekoľko zásadných pravidiel. Ktoré sú to?

Stravovanie zamestnancov upravuje Zákon č. 311/2001 Z. z. v Zákonníku práce, konkrétne v paragrafe 152, v 8 odsekoch. Pokiaľ zamestnávateľ nemá k dispozícii vlastné stravovacie zariadenie, je povinný poskytnúť príspevok, pričom najvyužívanejšie sú práve gastrolístky.

Kedy má zamestnanec nárok na stravné lístky?

  • Pokiaľ je v práci na TPP, pričom v nej trávi viac ako 4 hodiny.
  • Ak zamestnanec pracuje ako brigádnik alebo na skrátený úväzok, príspevok na stravu si môže vyžiadať v prípade, že v práci trávi čas dlhší ako 4 hodiny.
  • Pokiaľ zamestnanec TPP vykonáva svoju prácu z domu či cez telefón.
  • Ak zamestnancovi zo zdravotných dôvodov nevyhovuje stravovanie vo firemnej jedálni.

Kedy zamestnanec nemá nárok na stravné lístky?

  • PN
  • dovolenka
  • sviatky

Aká je výška príspevku na stravné?

Zamestnanec má aktuálne, pre rok 2019 nárok na stravné v minimálnej hodnote 3,60 euro, maximálne môže dostať príspevok 4,80 euro. Zamestnávateľ je zároveň povinný prispievať na stravné minimálne 55%. Zvyšnú časť si hradí zamestnanec sám.

V prípade, že zamestnanec pracuje dlhšie ako 11 hodín, môže prispievať aj na druhé teplé jedlo. Ide však len o odporúčanie.

Suma, ktorou zamestnávateľ prispieva zamestnancovi na stravu, je oslobodená od dane z príjmov a tiež od sociálneho a zdravotného poistenia.

V prípade, že by sa však zamestnávateľ rozhodol uhradiť celú hodnotu stravného lístku, môže tak spraviť pomocou sociálneho fondu, ktorý je taktiež oslobodený od daní a odvodov. Tento príspevok však nemôže byť vyšší ako časť uhradená zamestnancom samým.

 

Služba Fresh patrí k zdravotným benefitom, ktoré pomáhajú udržať „živú“ komunikáciu na tému zdravia na pracovisku. Fresh tiež predstavuje prevenčný nástroj celoročného vzdelávania v oblasti zdravia a zdravého životného štýlu pre celú firmu. Zamestnanci tak majú každý mesiac k dispozícii novinky z oblasti zdravia, rady od lekárov a psychológov na konkrétne témy.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Organizačná psychologička Kristína Pomothy: Úspešné spoločnosti ponúkajú bezpečné, vyvážené a slobodné pracovné prostredie

Kristína Pomothy je organizačná psychologička, ktorá pomáha firmám zmeniť pracovné prostredie na efektívnejšie. Venuje sa pozorovaniu vzťahov na pracovisku, fungovaniu ...
Čítať Viac
trapasy v práci

Trapasy v práci – toto by ste asi nechceli zažiť…

Trapasom sa občas nevyhne nikto z nás. V tom lepšom prípade sa nám stanú na mieste, kde nechodíme denne a ...
Čítať Viac
stereotyp v praci

Stereotyp v práci? Takto s ním zabojujete!

Presne viete, v ktorý deň vás čo bude v práci čakať? Alebo sú všetky na “jedno kopyto” ako cez “kopirák”? ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *