Zdravé vzťahy vo firme – Otvorená hra

Sú prostredia, v ktorých sa cítime prirodzene dobre. Keď tam máme ísť, tak sa tešíme, doslova sa už nevieme dočkať.

Sú však aj také, ktoré v nás vyvolajú stres len tým, že na ne pomyslíme. A namiesto nedočkavosti by sme ráno najradšej ani nevstali z postele.  

Keď pomyslíte na svoju firmu, ktorá z predošlých dvoch možností je bližšie?

Položme si však inú otázku: Prečo sa niekde cítime dobre, zatiaľ čo inde to nenávidíme? Čím je to spôsobené?

Faktorov je samozrejme mnoho. Jeden je však natoľko kľúčový, že bez neho to proste nejde. Sú to dobré, na úprimnosti a dôvere postavené vzťahy.

Ak ste v kolektíve, v ktorom všetci spolu výborne vychádzate, tak je častokrát jedno, aké je okolo vás prostredie. Dokážete zvládnuť ťažké výzvy, prekonať akékoľvek problémy. A čo je najkrajšie, na záver dňa vás nečaká totálne vyčerpanie osamote doma, ale spoločná oslava úspechu.

Dobré vzťahy sú založené na komunikácii

Každý vzťah vzniká, je formovaný a udržiavaný vďaka komunikácii. Kvalita komunikácie prirodzene určuje kvalitu vzťahu. Ak je komunikácia zanedbávaná, nekvalitná či neúprimná, vzťah bude trpieť.

Vzťahy pritom nie sú iba o psychologickej stránke veci. Mnohé štúdie ukazujú, že komunikácia a vzťahy veľmi zásadne ovplyvňujú našu fyziológiu – rôzne chemické látky, ktoré majú následne zásadný vplyv nielen na naše prežívanie, ale aj na naše zdravie. Neustále aktivovaná stresová reakcia môže viesť ku chronickej únave či zápalom. Naopak, viaceré chemické látky, ktoré sa vylučujú, keď ste v kvalitnom kolektíve, dokážu výrazne zlepšiť vašu odolnosť voči stresu a vašu pracovnú výkonnosť

Vo firme sa to logicky odzrkadlí na výsledkoch. Viac o tom píšeme v článku.

Ako vám vieme pomôcť zlepšiť vzťahy vo firme v štyroch krokoch?

Prvý krok: Analýza situácie

Prvé, čo musíme urobiť, je porozumenie aktuálnemu stavu. Stretneme sa a okrem iného zistíme, čo vás trápi, čo by sa dalo zlepšiť, kto všetko je v tom zainteresovaný či aký je ideálny cieľový stav.

Druhý krok: Navrhnutie riešenia

Následne spoločne vytvoríme riešenie, ktoré je vám šité na mieru. Je možné, že sa bude jednať o jednorazový teambuilding, pravidelný komunikačný tréning, či komplexný dlhodobý projekt, v rámci ktorého budeme pracovať na celej firemnej kultúre.

Tretí krok: Samotný tréning

Počas tréningu neustále vyhodnocujeme, či sa hýbeme z bodu A do bodu B. Môže sa stať, že sa po pár stretnutiach ukáže, že problém je niekde úplne inde. Potom sa opäť vrátime do prvého bodu, aby sme zbytočne nemíňali váš čas a peniaze na niečo, čo nie je dôležité. Taktiež je možné, že sa problém vyrieši skôr, ako očakávame. V tom prípade tréning ukončíme, prípadne sa zameriame na nejaký iný problém.

Štvrtý krok: Vyhodnotenie efektivity

Kladieme dôraz na to, aby boli presne zadefinované ciele, ktoré vieme následne aj vyhodnotiť. Na kvalitu našej práce sa vzťahuje garancia. Ak boli ciele jasne zadefinované a boli dodržané pravidlá spolupráce dohodnuté na začiatku, a my sme napriek tomu nedosiahli ciele, tak nám nemusíte nič platiť.

Inak povedané, nerobíme tréning pre tréning, ale ide nám v prvom rade o výsledky, s ktorými budeme všetci spokojní. O našich výsledkoch hovorí aj rastúce množstvo firiem, s ktorými spolupracujeme. Ak máte chuť, môžete si prečítať tieto odporúčania.

Ak vám práca organizácie Otvorená hra dáva zmysel a radi by ste sa dozvedeli viac, môžete si dohodnúť bezplatné, nezáväzné stretnutie. Napíšte na info@otvorenahra.sk alebo zavolajte na číslo 0948 126 533.

 

Hrať v komunikácii otvorenú hru, teda byť úprimný, autentický a asertívny, je z môjho pohľadu jedným z najlepších spôsobov, ako v živote dosiahnuť dlhodobú spokojnosť. Mojim osobným poslaním je ponúkať ľuďom možnosť naučiť sa, ako hrať otvorenú hru. Poskytnúť každému kto chce nástroje na tréning, rôzne komunikačné techniky, a zároveň možnosť pracovať na svojom vnútornom nastavení, ktoré celú našu komunikáciu ovplyvňuje. Aktuálne sa najviac venujem firmám – mojim snom je, aby ľudia chodili do firmy aj z nej s pocitom radosti a zmysluplnosti z toho, čomu sa venujú. Zo skúseností vidím, že je to vo veľkej miere práve vecou vzťahov a komunikácie na pracovisku.

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *