Celoročný program zdravia a zdravej výživy zamestnancov – Work in Balance

Vedeli ste o tom, že to, ako sa stravujeme a ako žijeme vplýva nielen na náš organizmus, ale aj na našu produktivitu práce? Zamestnanci, ktorí nejedia zdravo a nerobia žiadnu športovú aktivitu majú nižšiu produktivitu ako tí, ktorí žijú zdravý životný štýl.

Počet zamestnancov, u ktorých sa prejavujú ochorenia spojené so sedavou prácou alebo prácou s nepravidelným denným režimom, nezdravým a nepravidelným stravovaním každoročne stúpa. Pritom korporátne programy zamerané na zmenu životosprávy a zvýšenie pohybu zamestnancov dokážu znížiť riziko závažných ochorení. Nehovoriac o raste produktivity práce, lojality voči zamestnávateľovi a kreatívneho potenciálu pracovného prostredia.

Špeciálnym novým korporátnym riešením je celoročný program zdravia a zdravej výživy zamestnancov BALANCE YEAR, ktorý prináša výživová poradkyňa Zuzana Líšková z Work in Balance s. r. o..

Work in Balance s. r. o. pomáha firmám vzdelávať a motivovať zamestnancov k starostlivosti o vlastné zdravie. Vďaka bohatým skúsenostiach v organizovaní aktivít a podujatí, ako sú dni a týždne zdravia, športové teambuildingy alebo zdravé raňajky priamo na pracovisku, patrí k obľúbeným a často vyhľadávaným partnerom mnohých firiem, ktorým nie je zdravie vlastných zamestnancov ľahostajné.

Koncept celoročnej starostlivosti učí a motivuje k návykom zdravého životného štýlu, ktoré nemôžu vzniknúť za jeden deň. Naopak, vyžadujú si systematický prístup a neustále osvojovanie poznatkov, rád a tipov ako žiť zdravo a jesť tak, aby hmotnosť nekolísala, trávenie bolo v rovnováhe a bez akýchkoľvek ťažkostí.

Program BALANCE YEAR sa skladá z viacerých pravidelných stretnutí, počas ktorých majú možnosť zamestnanci priamo v priestoroch spoločnosti odštartovať deň zdravými raňajkami. Po nich nasleduje prednáška výživovej poradkyne Zuzany Líškovej o tom, ako pomocou stravy naštartovať spomalený metabolizmus a dostať ho do rovnováhy, ako získať potrebnú energiu a zlepšiť koncentráciu. Zamestnanci ďalej absolvujú meranie kompozície tela a vyšetrenie stavu ciev a úrovne stresového zaťaženia s konzultáciou.  Získajú tak prehľad o stave svojho zdravia a základné odporúčania pre trávenie v rovnováhe a odstránenie zdravotných ťažkostí.

Špeciálnou časťou jednotlivých BALANCE DAYS je možnosť absolvovať workshop varenia a naučiť sa tak jednoduché a zdravé recepty do práce, ako aj spoznať vhodné kombinácie potravín a korenín. Workshop je počas celoročného programu prestriedaný s masážami priamo na pracovisku.

 Dbať na pestré a zdravé stravovanie je veľmi dôležité. To, čo jeme sa odzrkadlí v tom ako sa cítime, ako vyzeráme a v akom stave je naše celkové zdravie. Úpravou jedálnička je možné dosiahnuť citeľnú a viditeľnú zmenu. Zaradením kvalitných bielkovín, čerstvej zeleniny a ovocia, výmenou pšenice za ovos a raž, pravidelným pitným režimom a dodržiavaním dlhších, aspoň 5 hodinových páuz medzi jedlami je možné spozorovať viaceré benefity:

  • odstránenie pocitu ťažkosti a nafukovania,
  • úbytok hmotnosti,
  • zvýšenie fyzickej a psychickej výkonnosti,
  • zlepšenie koncentrácie,
  • prílev energie,
  • omladenie a ozdravenie pokožky, vlasov a nechtov,
  • detoxikácia organizmu.

Aktívnym prispievaním k starostlivosti o zdravie zamestnancov je možné budovať zdravú firmu a imidž zamestnávateľa, ktorému nie je ľahostajné či, sú jeho ľudia fit. Program BALANCE YEAR prebieha organizovane pre všetkých zamestnancov, čo prispieva k budovaniu firemnej kultúry a priaznivých medziľudských vzťahov na pracovisku aj mimo neho.

 

Tím odborníkov, ktorí okrem eventov priamo vo vašej firme budú kontinuálne vzdelávať a motivovať zamestnancov k starostlivosti o vlastné zdravie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

joga

Projekt Office YOGA: naučí vašich zamestnancov, ako kompenzovať sedavé zamestnanie yogou

Koľko hodín vy alebo vaši zamestnanci denne presedíte? Prieskum Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zistil, že ...
Čítať Viac

Poradenská skupina Déhora: ani pri práci na zmeny nemusí hrať rodina druhé husle

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom, tzv. work-life balance, je v súčasnosti pre uchádzačov o ...
Čítať Viac
Čučoriedkové smoothie

Sieť výživových poradní NATURHOUSE: zdravý jedálniček na mieru podľa zamestnania

Každý zamestnanec je individuálny, preferuje rôzne chute i potraviny. Jedálniček by mal teda reflektovať nielen ...
Čítať Viac